הצעצועים של אור טויס

משחקים לילדים בגיל שנתיים

משחקים לילדים בני שנתיים

ילדים בני שנתיים כבר מגלים מידה מסוימת של עצמאות, לפחות מבחינת הרצונות שלהם. בגיל זה הם כבר יכולים לדבר ולתקשר. הם מסוגלים להביע את צורכיהם ויש להם גם רמת הבנה גבוהה מיכולת הביטוי שלהם. 

ילדים בגיל שנתיים יכולים לזהות חפצים ולנקוב בשמם של איברים בגוף; הם מצליחים להרכיב משפטים פשוטים של 2-4 מילים; למצוא חפצים מוחבאים ולשחק משחקים הכוללים שימוש בדמיון. כאשר אנו מחפשים משחקים לילדים בני שנתיים, אנו מחפשים משחקים אשר יתאימו לרמה ההתפתחותית הזו, ושיספקו להם את האתגר הדרוש. בתור הורים אתם בוודאי יודעים שהילדים הסקרנים בוחנים כל דבר וגם מכניסים לפה. כאשר מחפשים משחקים לילדים אסור לנו לשכוח את החלק הבטיחותי. הקפידו אך ורק על משחקים המאושרים על ידי מכון התקנים; משחקים אשר הם בטוחים לילדים ואין סכנה שהם יפצעו בצורה זו או אחרת, ואין סכנה לחומרים רעילים. אז אלו משחקים ניתן להעניק לילדים בני שנתיים?

משחקים מומלצים לבני שנתיים

להלן רשימה של כמה משחקים לילדים בני שנתיים אשר יכולים להתאים לצרכים של הילדים בגילאים אלו:

משחק הצינורות  – משחק הצינורות הוא משחק הרכבה אשר זוכה להצלחה גדולה. הוא מותאם לילדים בני שנתיים, אך הוא דורש השגחה. המשחק מתבסס על חלקי פלסטיק מודולריים בצורת צינור. הם מאפשרים לילדים לפתח את הדמיון ולהרכיב צורות שונות. הם מסייעים להתפתחות מוטורית עדינה באמצעות חיבור הצינורות יחדיו והם כוללים חלקים במספר צבעים. 

ערכת בצק – את הבצק הצבעוני בטח הכרתם שהייתם ילדים, ומה שהייה טוב עבורכם מתאים גם עבור הילדים שלכם. הבצק הצבעוני מאפשר לילדים להפעיל קצת את שרירי האצבעות וליצור צורות לפי דמיונם החופשי. 

משחק השחלת ברגים צבעוניים – משחק שבו משחילים אומים וברגים צבעוניים העשויים פלסטיק. משחק זה מסייע בפיתוח מיומנות קשר עין-יד וקואורדינציה. אם הברגים בגדלים שונים הם יכולים ללמוד מכך על גדלים וצבעים. 

לגו לפעוטות – עוד הצלחה בקטגוריית המשחקים לילדים בני שנתיים, משחק לגו המיועד לפעוטות ומגיע עם חלקים גדולים במיוחד. הם קלים לאחיזה ומתחברים אחד לשני בקלות. הילדים יכולים לשפר מיומנות הקשר עין-יד, מוטוריקה עדינה ולפתח את הדמיון בצורה חופשית. 
אם יש לכם ילדים קטנים ואתם רוצים לקנות להם משחק, או שאולי אתם מבקרים חברים ורוצים להעניק מתנה לילדים שלהם, משחקים הם פתרון נפלא. משחק הוא לא רק פעולה מהנה אשר מעבירה את זמנם של הילדים; למשחקים יש גם חשיבות גדולה להתפתחות ולרכישת כישורים חברתיים. משחקים יכולים לגרום להתפתחות הדמיון, היכולות הקוגניטיביות וכישורים מוטוריים עדינים. הפעם נדבר על משחקים לגיל שנתיים. כל גיל מייצג תקופה התפתחותית שונה בחיי הילדים. היכולות שלהם עולות עם הגיל וצריך להעלות את האתגר. ישנו הבדל גדול בין המשחקים שתביאו לילדים בני שנתיים, לעומת המשחקים שתביאו לילדים בני 4 לצורך הדוגמה. אז אילו משחקים מתאימים לילדים בני שנתיים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.